Návrh a realizace zahrad | +420 775 037766 | info@profizahrady.cz | www.profizahrady.cz | Brno | Moravský KrumlovRealizace rodinné zahrady - co umíme?

Schodiště

Dřevěné schodiště

Pro výstavbu dřevěnných schodišť používáme dubové dřevo, které je výjimečně odolné vůči rozpadu. Maximální šířka schodiště je 3m. Schodiště je realizováno suchou výstavbou, je uloženo na vrstvě štěrku a do svahu kotvenou železnými profily. Ukázka realizovaných schodišť
Kamenná dlažba

Kamenné dlažby

Zhotovujeme kamenné dlažby z žulové kostky, odseků, lomového kamene. Kamenná dlažba je ve vetšině případů pokládána do štěrkového lože. Kamenná dlažba je stoletími ověřený způsob zpevňování cest a nikdy nevyjde z módy.Ukázka realizovaných kamenných dlažeb
Suchá zídka

Suché zídky

Kamenné zídky skládané nasucho jsou ideálním řešením pro terasování svažitého terénu. Jedná se o tradiční metodu, která vyžaduje zkušenost a cit pro kámen. Suché zídky se zakládají na zhutněném štěrkovém základě a pro větší stabilitu se přikklánějí ke svahu. Výška suché zidky je maximálně 120cm. Ukázka realizovaných suchých zídek
Trvalky

Trvalky

Trvalky jsou vždy detailem, který dělá zahradu proměnlivou a unikátní. Používáme trvalky s souladu s německým principem jejich životních okruhů. Naší doménou jsou bohatě kvetoucí záhony mulčované drobným štěrkem, stínomilné záhony, záhony travin. Ukázka realizovaných záhonů
Pergola

Pergoly

Pergoly, které montujeme jsou rozličných typů a materiálů. Slouží především k zastínění ploch v létě, zároveň jako konstrukce pro popínavé rostliny. Nejčastějším materiálem pro pergolu je smrkové dřevo, ale dodáváme i pergoly z akátové kulatiny.
Dřevěnná podlaha

Dřevěnné podlahy

Podlahy ze dřeva jsou velmi oblíbeným povrchem zejména teras, ploch při bazénech a jezírcích. Nejčastěji používaným materiálem je tropické dřevo, které se vyznačuje dlouhou životností. Konkrétně se jedná o Masarandubu, Bankirai, Sapelli. Z našich dřevin lez doporučit akát a dub.
Vyvýšené záhony

Vyvýšené záhony

Se vzrůstající oblibou permakultury se v moderních zahradách objevují vyvýšené záhony z proutí. Jedná se o tradiční způsob pěstování rostlin známý především z Anglie. Výhodu tohoto systému je pohodlnost péče o zeleninu, správné provzdušnění zeminy a samozřejmě také krása formy.
Vrbové stavby

Vrbové stavby

Stavby z živých řízků vrb se stávají běžnou součástí zahrad. Nejčastěji se tímto způsobem budují přístřešky pro děti, dále ploty či altány. Pro vrbové stavby jsou nejvhodnější podmáčené půdy, v případě příliš výsušných půd je na místě použití kapkové závlahy.
Mlatová cesta

Mlatové povrchy

Jako nenákladný způsob pojetí cest zhotovujeme mlatové cesty z MZK. Jedná se o vibrační deskou zhutněnou směs štěrku a písku. Oproti dlažbě je nutno počítat s větší údržbou, protože povrch je prašnější.
Kamenné schody

Kamenné schody

Schody z kamenne jsou velmi vhodnou variantou řešení při výběru typu schodiště. Realizujeme schodiště s tesaných stupňů, skládané z lomového kamene, kamenem obkládané betonové schodiště, přírodní schodiště prorostlé bylinkami. Výhodou kamenných schodišť je velká trvanlivost.
Gabion

Gabiony

Drátokoše jsou ideální tam, kde je zapotřebí zpevnit svah. Mají podobnou funkci jako suchá zídka, ale dají se použít i u vyšších zdí nebo jako plot. Gabiony jsou specifické kombinací technického a přírodního designu.
Soliterní kameny

Soliterní kameny

Jako solitery používáme kameny z většiny lomů na Jižní Moravě. Jedná se nejčastěji o drobu, rulu, žulu. Pro instalaci kamenů je nutné zajitit přístup těžké techniky. Soliterní kameny váží od jedné do pěti tun.
Herní prvky

Kamenné herní prvky

Kameny lez využít mnoha způsoby a nevyhábáme se ani netradičnímu použití. Nové nápady nám dělají radost.
Střešní zahrada

Střešní zahrady

Pro výstavbu zelených střech používáme především profesionální materiály Optigreen. Dokážeme ozelenit střechu jakéhokoliv spádu a plochy. Nejpoužívanější pro střechy je extenzivní ozelenění, kde výška substrátu činí asi 5cm. Rostlinami střešních zahrad jsou především sukulenty - Sedum a Sempervivum.
Koupací bazén

Koupací bazény

Biotopy jsou oproti jezírkům vybaveny filtračním systémem, který zajišťuje cirkluaci vody. Jedná se o alternativu k chemicky čištěným bazénům. Objem vody se nejčastěji pohybuje od 30 do 60 m3. Pro fungování biotopu je nutné zbudovat rozsáhlou regenerační zónu.
Jezírko

Jezírka

Zhotovujeme klasické jezírka izolovaná PVC nebo kaučukovou folií. Jedná se nejčastěji o jezírka s velkou regenerační zónou, která zajišťuje filtraci vody. Jezírka mají hloubku od 80cm do 200cm a slouží především pro relaxaci, pozorování vodního života a chov ryb.
Kaskáda

Vodní prvky

Realizujeme vodopády, kaskády, potoky a jiné vodní prvky, které jsou většinou doplńkem filtračního sytému jezírka. Vždy se snažíme, aby drobné vodní prvky působily věrohodně a ne kýčovitě.
Vzrostlé stromy

Stromy a keře

Vysazujeme okrasné i ovocné stromy všech velikostí i tvarů. Pro rodinné zahrady upřednostňujeme stromy o velikosti 12-14 nebo 14-16 (obvod kmene v cm). Tyto stromy mají většinou výšku cca 6m. Vysazujeme všehny známé druhy stromů, vyhýbáme se pouze módním výstřelkům jako jsou např. mrazuvzdorné palmy.
Trávník

Trávník

Zakládáme trávníky všech druhů - zátěžové, sportovní, okrasné. U okrasných trávníků upřednostňujeme pokládku travního koberce, jenž zajišťuje okamžitý efekt bez nutnosti dlouhodobého vychovávání travního drnu.
Louka

Louka

Zákazníkům se ztahem k přírodě doporučujeme luční, kvetoucí trávník, který nabízí potravu motýlům a okouzluje rozkvetlými kopretinami. Tento druh trávníku se vyznačuje velkou dynamikou vývoje. Druhové složení se mění každým rokem. Luční typ trávníku se necháva dorůst do 30cm a seká se 2-3 ročně.
Automatická závlaha

Automatická závlaha

V případě, že chcete mít perfektní trávník je automatická závlaha naprostou nutností. Instalujujeme zavlažovací systém jak z vodovodního řádu, tak z místního zdroje. Dodáváme kompletní závlahu včetně čerpadla a retenčních nádrže. Instalujeme systémy Toro a Irritrol.
Nádoby

Nádoby

Tam kde je zapotřebí oživit balkon nebo terasu je ideální použití pro velké mobilní nádoby, které lze osadit letničkami, trvalkami či dřevinami. Nádoby mohou být kovové, dřevěné nebo nejtradičněji hliněné.