Návrh a realizace zahrad | +420 775 037766 | info@profizahrady.cz | www.profizahrady.cz | BrnoUkázky použití ocelové plastiky

Brno Lesná

Cílem návrhu bylo vytvořit příjemné, funkční a esteticky zajímavé prostředí pro obyvatele zahrady a respektovat požadavky zadavatele. Zahrada byla rozdělena do třech základních částí. První část, navazující na zadní vstup do domu, tvoří prodloužení obytné části domu. Má charakter venkovního obývacího pokoje uzavřeného z části zdmi a zděnými lavicemi s dřevěnou (dubovou) sedací plochou. Přechod mezi další části zahrady tvoří vyvýšené záhony, vystavěné z dubových pražců, sloužící jako bylinkové a zeleninové záhony. Druhá část je tvořena volnou trávníkovou plochou se solitérně umístěným ovocným stromem. Okolí trávníku lemuje štěrkový trvalkový záhon, záhon okrasných trav a živý plot. Tato část zahrady je 30cm nad venkovním obývacím pokojem. Výškové nerovnosti obou částí vyrovnává trvalkový záhon a záhon azalek. Poslední, třetí část je "tajemná zahrada". Je zcela jiného charakteru než části předešlé, divoká a skrytá. Prostor oddělují od okolí vzrůstné opadavé i stálezelené keře, které doplňují stínomilné trvalky. Významným prvkem je zde okrasné jezírko, obložené plechem cor-ten. "Tajemná zahrada" vyzdvihuje krásu starých věcí a oprýskaných zdí, proto i navrhované výtvarné dílo bude zhotoveno z recyklovaného železného materiálu a bude dokreslovat celkovou atmosféru prostoru. Všechny části zahrady bude propojovat cesta ze šlapáků z dubového dřeva, pokládaného do štěrku.
Autorem návrhu byla Ing. Andrea Řezíčková (www.projekt-zahrady.cz)(Realizace zahrady v Brně,2012) (Realizace zahrady v Brně,2012) (Realizace zahrady v Brně,2012) (Realizace zahrady v Brně,2012) (Realizace zahrady v Brně,2012) (Realizace zahrady v Brně,2012) (Realizace zahrady v Brně,2012) (Realizace zahrady v Brně,2012) (Realizace zahrady v Brně,2012) (Realizace zahrady v Brně,2012) (Realizace zahrady v Brně,2012) (Realizace zahrady v Brně,2012)

Dalsi zahrada